Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A teljes népesség két százaléka tartja elképzelhetőnek, hogy rájuk szavazna.
A falvakban meglepően hasít az ISZOMM a Medián november végi politikai közvéleménykutatása szerint . Az idén tavasszal debütált Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom (ISZOMM), a Huszti Andrea, Szanyi Tibor és Székely Sándor alapította párt, noha nem evidens választás a magyar választópolgárok számára, de ha ott szerepelnének a szavazólapon, a teljes népesség körében akár 2 százalékot is elérhetne egy mostani választáson.
Legalábbis ennyien mondták, „elképzelhető”, hogy az ISZOMM-ra adnák a szavazatukat.
Az ISZOMM-nak még dolgoznia kell egy éles helyzetre, mert a leginkább elkötelezett szavazóknak csupán 2 %-a nem zárja ki, hogy rájuk szavaz, viszont sok ellenzéki pártnak fel kell kötnie a nadrágot, ha a falvakban velük akar versenyezni, mert ebben a kategóriában az 5 %-ot ostromolják. A párt úgy látja, hogy a legfőbb célkitűzésük, tehát a szociális válság felszámolása visszhangra talált a magyar vidéken, ahol a dolgozó, vagy dolgozni vágyó emberek nagyon is ki akarnak törni a magukra hagyott, gyötrelmes helyzetükből. Huszti Andrea pártelnök szerint a falusi Magyarország valószínűleg szívesen állna a szövetkezeti mozgalom élére, ami az ISZOMM gazdaságpolitikai programjának a gerincét alkotja. Székely Sándor, az ISZOMM országgyűlési képviselője, s egyben pártigazgatója annak adott hangot, hogy eredményes a párt építkezése, hiszen a 2022-es jelöltjeiket elsőként a kistelepülések világában találták meg.
(MTI)
MTI Fotó: Kovács Attila